160 cudzoziemców próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski – podała straż graniczna. Funkcjonariusze byli też atakowani - m.in. kamieniami i konarami.

Straż Graniczna poinformowała na Twitterze, że ze 160 cudzoziemców, którzy próbowali przedostać się nielegalnie do Polski, 22 osoby "na widok patroli polskich zawróciły na Białoruś".

Na terenie ochranianym przez pograniczników z placówki w Dubiczach Cerkiewnych granicę forsowały 2 grupy cudzoziemców - 60 i 40 osób. "Służby zostały zaatakowane kamieniami i konarami drzew. Osobom udaremniono próbę przekroczenia granicy" - poinformowano w komunikacie. Funkcjonariusze nie zostali poszkodowani. 

W okolicach Płaskiej pogranicznicy zatrzymali sześciu Irańczyków, którzy nielegalnie przeprawili się przez rzekę Wołkuszankę. Z kolei w okolicach Mielnika zatrzymano za pomocnictwo migrantom Ukraińca, który przewoził w aucie pięciu obywateli Indii.

Od początku roku straż graniczna odnotowała ponad 16 tys. prób nielegalnego przejścia przez granicę z Białorusi do Polski.