Fortelem w Platformę Obywatelską. PiS wycofuje własny projekt uchwały w sprawie 17 września i składa projekt przygotowany dwa lata temu w Senacie... przez Stefana Niesiołowskiego, w którym mord na polskich oficerach w Katyniu nazywany jest ludobójstwem. Wczoraj wicemarszałek Sejmu stwierdził, że nie zgadza się na taki zwrot.

Katyń to nie było ludobójstwo - twierdzi Stefan Niesiołowski wicemarszałek Sejmu z Platformy Obywatelskiej. Klub PO sprzeciwia się inicjatywie Prawa i Sprawiedliwości. PiS jako jedyne ugrupowanie obstaje przy słowie "ludobójstwo" w treści uchwały dotyczącej sowieckiej agresji na Polskę... czytaj więcej

Posłowie PiS z projektem słowo w słowo przepisanym z uchwały Senatu sprzed dwóch lat ruszyli do Stefana Niesiołowskiego. Wszak powinien podpisać się pod swoimi słowami - rozumowali. Zbigniew Girzyński próbował na różne sposoby namówić Niesiołowskiego, ale nic z tego. Tylko rozzłościł i poirytował wicemarszałka. Posłuchaj:

Awantura z sejmowego korytarza przeniosła się na salę obrad, gdzie posłowie PiS-u zażądali, by nad projektem uchwały pracować - natychmiast. Twierdzili, że to wersja kompromisowa, bo przecież autorstwa członka Platformy. Wszystko skończyło się na wyłączeniu mikrofonów i przerwie w obradach.