W czasie wakacji psie przechowalnie we Wrocławiu cieszą się olbrzymią popularnością i pękają w szwach. Nastawienie właścicieli czworonogów niewątpliwie zmienia się z roku na rok. Zamiast szukać wśród znajomych i rodziny miejsca dla swojego pupila, wolą zostawić go pod specjalną opieką. Choć często to spory wydatek.

Specjalne hotele dla psów to już nie tylko zwykłe przechowalnie. Coraz częściej oferują one bardzo szeroki wachlarz usług, oprócz wyprowadzania na spacer i karmienia, czworonogi w nich goszczące przechodzą specjalne szkolenia, oddają się kąpielom czy zabiegom fryzjerskim, a wszystko to pod bacznym okiem weterynarzy. Ci dbają o stan zdrowia pozostawionych w hotelu zwirzaków i w razie potrzeby włączają stosowne leki.

Krotko mówiąc prawdziwy raj na ziemi. Nie zawsze jednak dla czworonogów. Zamian miejsca pobytu wiąże się z dużym stresem dla psa. Zwierzaków nerwowych i delikatnych nie powinno się oddawać do takiego hotelu na krótko. By dobrze się zaaklimatyzować powinny w takim miejscu przebywać dłużej – radzi w rozmowie z reporterem RMF FM Leszek Kalisz, właściciel jednego z hoteli dla psów. Większość czworonogów już po tygodniu czy dwóch przyzwyczaja się do nowego otoczenia i zachowuje się normalnie.

Ceny za dobę pobytu w hotelu dla psów nie są w cale niskie i wahają się między 30 a 60 złotych. No ale za wygodę trzeba płacić. I właściciele czworonogów płacą, by móc w pełni oddać się wypoczynkowi gdzieś daleko, bo są spokojni, że ich pies nie nudzi się jak mops.