Proces ułaskawienia braci W. skazanych za lincz we Włodowie wszedł w ostatni etap. Prezydent otrzymał wszystkie akta sprawy - dowiedział się reporter RMF FM, Andrzej Piedziewicz. Wiosną sąd skazał trzech braci na cztery lata więzienia za zabójstwo recydywisty terroryzującego wieś.

Na razie kancelaria premiera nie podaje, kiedy możemy spodziewać się decyzji Lecha Kaczyńskiego w tej sprawie. Jak się jednak dowiedział nasz reporter, akta sprawy oraz wymagana w takich przypadkach opinia prokuratora generalnego wpłynęły do kancelarii pod koniec ubiegłego tygodnia.

Teraz wszytko zależy od Lecha Kaczyńskiego, który najpierw zapozna się z dokumentami a później wyda decyzję. Sądząc po tym, że prezydent sam wszczął proces ułaskawienia, można spodziewać się, że będzie to decyzja dla braci W. korzystna. Oni sami cały czas są na wolności. Dziś sąd odroczył wykonanie kary wobec jednego z nich na pół roku. W przypadku dwóch pozostałych rozpatrzy wniosek o odroczenie wykonania kary prawdopodobnie w ciąg dwóch miesięcy