Olsztyński sąd potwierdza, to co sygnalizował wcześniej - nie będzie wniosku o doprowadzenie do aresztu skazanych za lincz we Włodowie. O godz. 16 we wtorek minął termin, w którym trzej bracia W. powinni byli stawić się do odbycia kary. Jednak już tydzień temu obrońcy zapowiedzieli, że skazani nie pojawią się w areszcie, bo złożono wnioski o odroczenie wykonania kary.

Wyrok czterech lat więzienia usłyszeli w olsztyńskim sądzie trzej bracia, oskarżeni w głośnej sprawie linczu we Włodowie. W 2005 roku mieszkańcy wsi pobili na śmierć grożącego im maczetą recydywistę Józefa C. Sąd początkowo wymierzył im wyroki w zawieszeniu, ale sąd apelacyjny skierował sprawę do... czytaj więcej

Praktyka naszego sądu jest taka, że jeśli złożono wniosek o odroczenie wykonania kary, to wstrzymujemy się z działaniami. Nie będziemy starali się doprowadzić panów W. do aresztu - zapewnił wiceprezes Sądu Okręgowego w Olsztynie Wacław Bryżys.

Sąd rozpatrzy wnioski o odroczenie kary za niecałe dwa tygodnie - 12 października. Mecenasi braci W. mają nadzieję, że kara zostanie odroczona na pół roku i w tym czasie prezydent Lech Kaczyński ułaskawi trzech skazanych.

Trzej bracia W. zostali skazani na 4 lata więzienia za zabicie terroryzującego wieś recydywisty.