Powiat krapkowicki, jest kolejnym na Opolszczyźnie, w którym obowiązuje zakaz wstępu do lasu. Wszystko przez drapieżnika, który dziś rano we wsi Dobra zagryzł sarnę.

Fałszywych alarmów o pojawieniu się drapieżnika jest sporo. Tym razem jednak taka pewność jest. Zwierzę pozostawiło na miejscu ślady. Na szyi są widoczne ślady duszenia, ślady zadrapań, zerwanej skóry. Cały jeden bok jest wygryziony przez zwierzę - opisuje Jarosław Waligóra z krapkowickiej policji.

Mieszkańcy okolicznych wsi są przerażeni. Okolica jest patrolowana przez myśliwych i policję, która przez megafony apeluje do mieszkańców, by ograniczyli wyjścia z domu do minimum. Proszeni są także o dokładne zamykanie na noc pomieszczeń gospodarczych.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zwierzę przemieszcza się szybko i na znaczne odległości. Znając jego dotychczasowe zachowania trudne jest do wytropienia, może również stwarzać duże zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt hodowlanych.

Mimo prowadzonej na dużą skalę obławy mieszkańcy Opolszczyzny powinni być wyjątkowo ostrożni. Osoby, które widziały drapieżnika lub mają jakiekolwiek informacje na jego temat, proszone są o kontakt pod numerami telefonów: 0-800-163-136 lub 77-92-87.