Nowa Rosja, prokremlowska partia, pomoże SLD odzyskać dawną świetność – tak twierdzą działacze warmińsko-mazurskiej lewicy. To nie żarty! W Olsztynie podpisano porozumienie o ścisłej współpracy między tymi dwoma ugrupowaniami.

Nowa Rosja jest w tej chwili bardzo trendy. Nasi partnerzy mają świadomość naszych przejściowych kłopotów i wiedzą, że SLD odbuduje swoją pozycję - twierdzi Leszek Szatkowski, wojewoda z namaszczenia SLD.

Jego zdaniem obie partie mają zbliżone programy i chcą ze sobą współpracować. Wola polityczna może w wielu przypadkach w sposób wyjątkowo skuteczny pomagać - dodaje Szatkowski.

A co na to mieszkańcy i potencjalni wyborcy? Nie, im już nic nie pomoże, Byliśmy „wybratani” tyle lat, że nam to bokiem wylazło, Nie chcę, żeby się bratali, ja nie lubię ruskich - mówią olsztynianie.

Jak wyjaśnił sekretarz rady politycznej rosyjskiej partii Konstantin Poliakow, dzięki współpracy z olsztyńskim SLD, Nowa Rosja będzie przyglądać się procesom zachodzącym w Unii Europejskiej. W to akurat nietrudno nam uwierzyć.