Co najmniej do 29 grudnia Józef Oleksy pozostanie marszałkiem Sejmu. Oleksy, uznany za kłamcę lustracyjnego, dał sobie czas do namysłu do Rady Krajowej Sojuszu. Nieoficjalnie mówi się, że ostatecznie zrezygnuje z kierowania Sejmem.

Na razie Oleksy chce się zastanowić, pomyśleć, ale nie wyklucza rezygnacji z fotela marszałka Sejmu. W tej sprawie zamierza też zwrócić się do społeczeństwa. Rozważam sprawę marszałkostwa w związku z presją publiczną, agresją.

Oleksy, na specjalnej konferencji prasowej, pojawił się w towarzystwie władz klubu SLD. Przekonywał, że partia nie jest na krawędzi rozpadu, że stosunki z prezydentem są bardzo dobre, a SLD popiera rząd Marka Belki. Niech będzie jasność i spokój. Rząd ma zaplecze w Sojuszu Lewicy Demokratycznej i to się nie zmieni.

Nieoficjalnie mówi się, że ostatecznie Oleksy zrezygnuje z funkcji marszałka. Nasz reporterka dowiedziała się też, że zamknięto słynną knajpę „Pod Żubrem”, w której lubili bywać politycy SLD. Ajent zrezygnował z prowadzenia lokalu. Znak czasu: