Nie ma szans na otwarcie terminalu drugiego na warszawskim Okęciu do 20 sierpnia. Wbrew zapowiedziom, pasażerowie nie skorzystają z niego przed końcem sezonu wakacyjnego.

Być może uda się udostępnić go pasażerom lotów czarterowych we wrześniu. Jak ustalił RMF FM, przewoźnicy rejsowi - jeśli wszystko pójdzie dobrze - pojawią się na nim najwcześniej za miesiąc.

Opóźnienie wynika z niedostatecznego zabezpieczenia przeciwpożarowego terminalu. Strażacy nie zgadzają się na to, by niesłyszalne komunikaty ostrzegawcze wesprzeć tablicami świetlnymi. Swoją opinię na ten temat ma teraz wydać Centrum Naukowo-Badawcze Komendy Głównej Straży Pożarnej.

Jest to takie centrum eksperckie , tłumaczy Krzysztof Kozioł, rzecznik wykonawcy. Podejrzewam, że ich orzeczenie w tej sprawie będzie już wiążące dla wszystkich stron , dodaje.

Do czasu wydania opinii kolejna – szósta już kontrola bezpieczeństwa pożarowego została wstrzymana. Nikt już nie podaje żadnych dat otwarcia terminalu. Najwcześniejsza możliwa to koniec września.