Od czwartku przyloty samolotów obsługiwane dotychczas w Terminalu "Etiuda" będą przeniesione do Terminalu 2 . Odloty samolotów nadal będą obsługiwane w Terminalu "Etiuda".

Terminal 2 na lotnisku Okęcie w Warszawie nie przeszedł po raz kolejny prób technicznych. Budynek nie zostanie oddany w tym miesiącu. W zeszły piątek minister transportu Jerzy Polaczek zapowiedział, że terminal zostanie uruchomiony do końca lipca. czytaj więcej

W ostatnich dniach Terminal 2 po raz kolejny nie przeszedł pomyślnie prób technicznych. Tym samym termin oddania obiektu do użytku znowu się przesunął. Jak poinformował we wtorek rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL) Artur Burak, to oznacza, że nie jest realny termin oddania budynku w lipcu. Opóźnienia w realizacji kontraktu wynoszą już ponad 1,5 roku (pierwotnie obiekt miał być udostępniony w grudniu 2005 r.). Obecnie w Terminalu 2 działa tylko hala przylotów.

Terminal 1 "Etudia", w którym obecnie dokonują się odprawy, był zbudowany pod koniec lat 90. Zakładano, że będzie obsługiwał ok. 3,5 mln pasażerów rocznie. W ubiegłym roku przez port przewinęło się 6,8 mln osób.

Z Terminalu "Etiuda" korzystają linie lotnicze: easyJet, Germanwings, Norwegian Air Shuttle, Ryanair, Sky Europe, Wizz Air oraz częściowo Centralwings.