Prawo i Sprawiedliwość znowu oskarża Platformę Obywatelską, a PO się znowu broni. Chodzi o plakaty PO, na których nie ma partyjnego logo. To kampania informacyjna, a nie wyborcza - tłumaczy wiceszef PO Bronisław Komorowski. Kampania wyborcza już trwa - odpowiada szef Państwowej Komisji Wyborczej Ferdynand Rymarz.

Kampania wyborcza zaczyna się z dniem 7 września, z chwilą podpisania postanowienia, opublikowania postanowienia prezydenta o zarządzeniu wyborów. Ona ma już znaczenie prawne - odpowiada Ferdynand Rymarz.

Komorowski tłumaczył wcześniej, że kampania wyborcza nie została jeszcze formalnie ogłoszona przez prezydenta. Gdy tak się stanie, wtedy Platforma zacznie rozliczać się z pieniędzy tak, jak wymaga tego Państwowa Komisja Wyborcza.

Kilka godzin wcześniej w imieniu PiS, Tomasz Dudziński publicznie pytał kto sfinansował 90 procent plakatów Platformy, skoro nie ma na nich logo PO: Wszystkie materiały partii politycznych zwłaszcza podczas kampanii wyborczej muszą być oznaczone od kogo pochodzą. Wymaga tego konstytucja, wymaga tego ustaw o partiach politycznych, wymaga tego ordynacja wyborcza. Wymaga tego dlatego, że działalność partii politycznych i finansowanie jest ściśle reklamowane i sprawdzane.

Dudziński domaga się, by sprawą billboardów Platformy zajęła się Państwowa Komisja Wyborcza.