Ponad 42 hektarowe gospodarstwo, które przynosi tylko 2 tys. zł dochodu rocznie – to nie nieużytki, a rola Andrzeja Leppera. Tak przynajmniej wynika z oświadczenia majątkowego ministra rolnictwa.

Co na to wicepremier? Oczywiście, że dochodów nie ma w rolnictwie - odpowiada Lepper. Kpi, czy o drogę pyta szef Samoobrony?

Reporter RMF FM Paweł Żuchowski z oświadczeniem majątkowym wicepremiera pojechał do Zielnowa w woj. zachodniopomorskim - jego rodzinnej wsi. Najbliżsi sąsiedzi nie chcieli jednak mówić o posiadłości Leppera. Ja się nie wypowiadam na ten temat - stwierdziła jedna z kobiet.

Kolega Andrzeja Leppera z sąsiedniej wsi przeciera oczy ze zdumienia. Wie bowiem, że jego znany przyjaciel ma ponad 40 hektarów ziemi i hodowlę zwierząt. Na takiej ilości, co on trzyma trzodę i bydło to dochody są kolosalne, ale nie 2 tys. zł. To jest zaniżona stawka - stwierdził.

W oświadczeniu majątkowym wicepremiera zastanawia jeszcze jedna rzecz. Andrzej Lepper deklaruje, że jego dom o powierzchni 200 metrów kwadratowych z dużym ogrodem wart jest 150 tys. zł. Taką samą kwotę minister rolnictwa zadeklarował w 2005 r. Wynika z tego, że Zielnowo to kolejne miejsce w Polsce, gdzie ceny nieruchomości są faktycznie nieruchome. Posłuchaj relacji reportera RMF FM:

Jak na tym tle przedstawiają się inni posłowie? 250 tys. zł ma być wart 240-metorwy dom we Wrocławiu posła PO Grzegorza Schetyny. Według naszych ustaleń podobne nieruchomości kosztują około miliona złotych.

Na 300 tys. zł wycenił swój 300-metrowy dom Jarosław Kalinowski z PSL. Podobne wille, położone około 50 kilometrów od Warszawy warte są co najmniej 1,5 mln zł.

Zobacz również:

Znaleźliśmy w oświadczeniach majątkowych tyle absurdalnych wpisów, ze od rana pytamy głośno: kłamstwo czy głupota? Zapraszamy Was do głosowania i komentowania.