RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niebezpieczny wirus żołądkowy w Ustroniu - zatruło się 70 osób

Autor: Publikacja: Piątek, 24 grudnia (09:08) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prawie 70 osób zatruło się w sanatorium w Ustroniu na Podbeskidziu. To zarówno kuracjusze, jak i personel placówki - informuje reporter RMF FM Marcin Buczek. Sprawę wyjaśnia sanepid.

W sanatorium - jak ustalił nasz dziennikarz - część chorych została odizolowana, ci, którzy tego potrzebują, dostają leki, wstrzymano także zabiegi rehabilitacyjne. Konieczna była także dezynfekcja specjalnymi preparatami wirusobójczymi. Aby ograniczyć roznoszenie wirusa, pracownicy korzystają z masek na twarzach oraz fartuchów jednorazowego użytku.

W budynku sanatorium rozwieszono także informacje o wirusowych zakażeniach. Sanepid w Cieszynie próbuje ustalić dlaczego tak się stało.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: