Grupa radnych żąda dymisji Jarosława Charłampowicza z funkcji wiceprzewodniczącego sejmiku wojewódzkiego we Wrocławiu. Trzy lata temu kampanię wyborczą tego polityka Platformy Obywatelskiej sponsorował Ryszard Sobiesiak biznesmen branży hazardowej.

Radni Klubu Dolny Śląsk 21 twierdzą, że Charłampowicz powinien zachować się tak samo jak poseł Chlebowski, czyli usunąć się z życia politycznego. Jakiekolwiek kontakty z Ryszardem Sobiesiakiem są moralnie dwuznaczne – uważa Patryk Wild.

Pan Sobiesiak udowodnił swoim zachowaniem, że jest osobą, która stara się wywierać pozaustawowy, pozaprawny wpływ na przedstawicieli władzy. W stosunku do tego pana pan Charłampowicz ma dług wdzięczności. To nie jest sytuacja zdrowa Chcielibyśmy ja przerwać - zaznacza.

Jarosław Charłampowicz twierdzi z kolei, że jego opozycyjni koledzy z sejmiku nie przedstawili mu żadnych oficjalnych zarzutów. Dopóki ich nie pozna, nie ma zamiaru sam podawać się do dymisji. Wniosek o jego odwołanie ma być głosowany pod koniec miesiąca.