Zbigniew Chlebowski w rozmowie z dziennikarzem RMF FM zapowiada, że dziś po południu podejmie decyzję w sprawie swej politycznej przyszłości. Były przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej ma ją ogłosić tuż przed spotkaniem z radą regionalną partii. Jakie mogą być decyzje Chlebowskiego?

To jest żenujące. Powinien sam zrezygnować z obecności w partii - tak o Zbigniewie Chlebowskim mówi Janusz Palikot. Gość Przesłuchania dodaje, że decyzja klubu PO w tej sprawie zapadnie w ciągu dwóch tygodni. Wiczeszef klubu Platformy podkreśla w ostatnim czasie nastąpiła eksplozja podsłuchów i... czytaj więcej

Wariant maksymalistyczny to odejście z partii, klubu, a nawet rezygnacja z poselskiego mandatu. Według dziennikarza RMF FM Konrada Piaseckiego, jest jednak mało prawdopodobne, by Chlebowski był aż tak radykalny.

Zapewne wybierze wariant minimum, czyli zawieszenie członkostwa. Wydaje się, że w tej sytuacji były szef klubu PO musi to zrobić, bowiem w Platformie rozlegają się coraz bardziej gniewne pomruki, iż stan obecny - w którym zaplątany w aferę hazardową polityk pozostaje pełnoprawnym członkiem wszystkich struktur - jest żenujący. Jeśli Chlebowski nie zawiesi się sam, to wkrótce zrobią to jego koledzy. Zapowiadał to już na antenie RMF FM Janusz Palikot.

To usunięcie się w cień Zbigniewa Chlebowskiego zostanie zapewne określone mianem tymczasowego - do momentu wyjaśnienia zawiłości całej sprawy - ale trudno wyobrazić sobie polityczny come back kogoś, kto okazał się aż tak nieodporny na naciski lobbystów.