Kołobrzescy śledczy wciąż poszukują dowodów rzeczowych po zabójstwie 16-latka. Zatrzymany w sprawie, o rok starszy nastolatek czeka na przesłuchanie w policyjnym areszcie. Wstępnie przyznał się do winy.

Zabójstwo 16-latka w Kołobrzegu. Zatrzymano o rok starszego chłopaka 

Poszukiwane jest narzędzie zbrodni. Policjanci znaleźli już m.in. kurtkę i rękawiczkę, w które ubrany był podejrzewany o zabicie Sebastiana J., a które napastnik wyrzucił uciekając z miejsca zbrodni.

W postępowaniu dowodowym ważne są ślady krwi ofiary na odzieży. Zatrzymany wczoraj 17-letni Adrian W. to bliski znajomy ofiary. Po zatrzymaniu miał przyznać policjantom, że to on zabił rok młodszego kolegę. 

Na ciele ofiary znaleziono ślady sześciu ciosów nożem. Który z nich był śmiertelny - określą biegli podczas zaplanowanej na ten tydzień sekcji zwłok.

Przesłuchanie 17-latka z Kołobrzegu we wtorek lub w środę

Przesłuchanie 17-latka, podejrzewanego o zabójstwo szesnastoletniego chłopca, odbędzie się we wtorek lub w środę - poinformował PAP we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. 

Prokuratura chce postawić zatrzymanemu zarzut zabójstwa - informuje wp.pl.

Ze względu na to, że podejrzany ma ukończone 17 lat, nie zajmie się nim sąd rodzinny. Będzie potraktowany jak dorosły.

"Fakt" dotarł do wiadomości sprzed zabójstwa

Tymczasem na jaw wychodzą nowe informacje. "Fakt" dotarł do zapisu rozmowy pomiędzy zatrzymanym a dziewczyną, która znała obydwu nastolatków. W rozmowie w gazetą mówi ona, że między nastolatkami była "chora przyjaźń". 

Adrian był bardzo zaborczy i nie chciał żeby Sebastian z kimś oprócz niego się przyjaźnił. Gdy Sebastian się temu sprzeciwił i poznał nowych kolegów, to się bardzo mocno wtedy pokłócili - twierdzi dziewczyna.

W dniu, w którym doszło do morderstwa Adrian W. miał pytać Patrycję, czy jeśli zabije człowieka, który go zranił, to będzie złym człowiekiem. Dziewczyna miała odpowiedzieć mu, by "nie robił głupot". 17-latek miał pisać, że stracił matkę oraz przyjaciół i planować samobójstwo. Koleżanka pocieszała go:  Dużo przeszedłeś ale nie poddawaj się. Są trudniejsze chwile. Ale nie możesz z tym przegrać. Pokaz światu ze jesteś ponadto. Chłopak miał odpisać: Mądra jesteś ale ja już nie potrafię.

Opracowanie: