Od dziś wszystkie stacje Miasta Muzyki można słuchać w iPhonie. Grupa RMF FM jako pierwsza w Polsce uruchomiła i udostępniła użytkownikom iPhone’a specjalną aplikację umożliwiającą słuchanie wszystkich 55 stacji Miasta Muzyki. Od tej chwili użytkownik iPhone może pobrać za darmo z katalogu App.Store aplikację oraz uruchomić ją w swoim aparacie.

Pierwsza wersja aplikacji zawiera podobną funkcjonalność jak odtwarzacz w serwisie internetowym Miasta Muzyki, czyli poza bardzo dobrej jakości strumieniem mp3, słuchacz ma też możliwość odbioru informacji o bieżącej playliście wybranej stacji, tytule utworu oraz artyście. Aplikacja prezentuje też okładkę płyty, z którego pochodzi słuchany utwór.

Prace nad budową aplikacji

dla iPhone trwały blisko cztery miesiące. Integralną częścią projektu było przygotowanie dedykowanego dla platformy iPhone'a streamingu MP3. Ważnym etapem w całym projekcie okazało się uzyskanie przez Dział Nowych Technologii RMF FM certyfikatu iPhone Developera, który jest konieczny na etapie budowy i dystrybucji aplikacji w . Warto przypomnieć, że na początku listopada 2008 roku, trzy programy stacji należących do Grupy RMF (RMF FM, RMF Classic i RMF MAXXX) pojawiły się w ofercie iTunes i były pierwszymi stacjami z Polski dostępnymi na tej Platformie.

Obecnie trwają prace nad udoskonaleniem aplikacji poprzez dołożenie dodatkowych funkcjonalności, które mają na celu polepszenie nawigacji oraz bardziej o przyjazne użytkowanie serwisu. Promocja tego serwisu będzie odbywać się głównie w Internecie oraz na antenie radiowej.

IPhone jest jednym z najbardziej udanych urządzeń firmy Apple. Zaprezentowany po raz pierwszy na wystawie Macworld w San Francisco w styczniu 2007 roku, wszedł do sprzedaży w połowie ubiegłego roku i od razu stał się wielkim przebojem rynkowym i jednym z najbardziej pożądanych gadżetów na świecie. Pod koniec czerwca ubiegłego roku iPhone wszedł oficjalnie na polski rynek.