Nowy niemiecki kanclerz Olaf Scholz przyleci w niedzielę do Warszawy. Będzie to trzecia wizyta zagraniczna nowego przywódcy RFN - tuż po wyborze. Wcześniej ma odwiedzić Paryż i Brukselę - poinformowały media.

Portal DoRzeczy.pl pisze, że wiadomość o wizycie nowego niemieckiego kanclerza Olafa Scholza w Warszawie "to ustalenia dziennika 'Rzeczpospolita'".

"Wizyta Scholza w stolicy Polski niemalże tuż po objęciu urzędu ma być sygnałem, że nowy rząd niemiecki będzie próbował ułożyć sobie możliwie jak najlepsze relacje z polskimi władzami" - wskazuje DoRzeczy.pl.

Szefowa niemieckiego MSZ z wizytą w Polsce

Celem pierwszej podróży zagranicznej nowej minister spraw zagranicznych Niemiec Annaleny Baerbock (Zieloni) będzie w czwartek Paryż. Tego samego dnia minister planuje podróż do Brukseli, a potem do Warszawy.

Portal wPolityce.pl wskazuje, że "Polski niepokój budzi zapisane w umowie koalicyjnej partii tworzących nowy rząd niemiecki dążenie do budowy europejskiej federacji - bez pytania o zdanie innych państw i narodów".

We wtorek partie SPD, Zielonych i FDP podpisały umowę koalicyjną. W środę Scholz reprezentujący SPD ma zostać wybrany przez Bundestag na kanclerza, a nowy niemiecki rząd rozpocznie pracę.