Rozumiem, że Marcinkiewicz będzie prócz Gowina wspierał także naszych kandydatów - tak słowa Kazimierza Marcinkiewicza komentuje dla RMF FM, Adam Bielan z PiS. O swoim wsparciu dla Gowina, kandydata PO w Krakowie, były premier mówił w Kontrwywiadzie RMF FM.

Będę na ulotkach Jarosława Gowina, ale nie powiem na kogo zagłosuję. Na pewno nie będzie to Nelly Rokita – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy wciąż jest członkiem PiS-u. czytaj więcej

Czy można być jedną nogą w PO, a drugą w PiS? Wygląda na to, że przynajmniej mentalnie Marcinkiewicz jest już poza PiS. Jego niechęć do odpowiedzi na pytane, czy nadal jest członkiem rządzącej partii jest bardzo znacząca: Nie będę o tym mówił - powiedział dziś w Kontrwywiadzie RMF FM.

Na razie w PiS nikt jednak nie wie o tym, aby Marcinkiewicz złożył legitymację partyjną. Szefowie jego macierzystej, lubuskiej organizacji twierdzą, że pisemna rezygnacja byłego premiera na ich ręce nie wpłynęła. Wszystko to sprawia wrażenie, jakby Marcinkiewicz był jednoosobową partią gotową do sojuszu z drugim z politycznych odszczepieńców – Janem Rokitą. Panowie długo tej nocy ze sobą rozmawiali. Na pytanie, czy może powstać ugrupowanie łączące och obu Marcinkiewicz odpowiada „Kto wie”.

Swoją deklaracją Kazimierz Marcinkiewicz wybudował ważny most - tak Jarosław Gowin komentuje dla RMF FM informację o poparciu, którego były PiS-owski premier udzielił mu w kampanii wyborczej: Fakt, że w tej kampanii zdecydował się poprzeć mnie, nie oznacza jego przejścia na stronę Platformy Obywatelskiej. Oznacza jego opowiedzenie się po stronie pewnego sposobu uprawiania polityki. Takiego sposobu, który raczej nastawiony jest na tworzenie celów pozytywnych a nie na niszczeniu.

Z poparcia Marcinkiewicza dla kandydata Platformy Obywatelskiej cieszy się senator PiS-u Andrzej Mazurkiewicz :Senator Gowin jest człowiekiem, którego my bardzo pozytywnie postrzegamy. To człowiek, który zawsze był zwolennikiem koalicji Platformy Obywatelskiej z Prawem i Sprawiedliwością. Nie wykluczamy, że są to zapowiedzi przedślubne.