Nie będę startował w tych wyborach parlamentarnych - zadeklarował w rozmowie z RMF FM były premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Nie startuję w tych wyborach parlamentarnych. (…) Jestem w Londynie – pracuję, przygotowuję się do kolejnego zarządu. Piszę książkę, którą w tym tygodniu skończę i pewnie po dwóch, trzech tygodniach wyjdzie - powiedział RMF FM były szef polskiego rządu, piastujący obecnie stanowisko dyrektora w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie.

Deklaracja Marcinkiewicza to odpowiedź na pojawiające się ostatnio spekulacje, że miałby on wzmocnić listę wyborczą Platformy Obywatelskiej. Na liście nazwisk pożądanych przez PO oraz inne ugrupowania pojawiają się także nazwiska Bogdana Borusewicza i Radka Sikorskiego.

O ewentualnym kandydowaniu Kazimierza Marcinkiewicza czy Radosława Sikorskiego z list PO mówił w sobotnim Kontrapunkcie RMF FM i Newsweeka, lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk: To są także potencjalni kandydaci Platformy. Wszyscy razem powinniśmy doprowadzić do zmiany tego układu z uśmiechem i do wyboru lepszej władzy.