"Nie chcę odchodzić z Ministerstwa Zdrowia" – zadeklarował szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski, pytany czy zamierza odejść z ministerstwa.

Minister zdrowia był gościem Polsat News. Był tam pytany o doniesienia medialne, iż rozważa odejście z Ministerstwa Zdrowia.

Wróciłem w tej chwili do pracy (minister pod koniec lipca przebywał na urlopie - PAP) i to pokazuje, że co jest w tej chwili istotne - stwierdził. Nie chcę odchodzić. W tej chwili jest wyzwanie koronawirusa - podkreślił.

Do tego, czy minister zdrowia pozostanie w rządzie odnosił się pod koniec lipca także premier Mateusz Morawiecki. Ja wobec pana ministra Szumowskiemu nie mam żadnych innych planów, mam nadzieję na współpracę z panem ministrem - mówił wtedy premier.

Jak dodał, jest przede wszystkim wdzięczny panu ministrowi Szumowskiemu za to, że tak wspaniale bronił Polaków przed koronawirusem. Za to, że tak odważnie podejmował te decyzje i dzięki niemu przeszliśmy tę fazę w miarę suchą nogą, a jeżeli będzie druga fala, myślę, że się nauczyliśmy żyć coraz lepiej z tą epidemią - mówił szef rządu.