Za 2,5 roku Lech Kaczyński będzie ubiegał się o reelekcję. Wiele na to wskazuje - mówi Michał Kamiński z Kancelarii Prezydenta. W poniedzialek minął półmetek pięcioletniej prezydentury Kaczyńskiego. Kamiński twierdzi, że było to udane pół kadencji.

Sondaże popularności prezydenta nie są jednak zbyt spójne z dumą prezydenckiego ministra. Zdaniem Kamińskiego zdarzały się już gorsze sondaże, wiec i teraz mogło by jeszcze gorzej, a nie jest, czyli jest świetnie. To było bardzo udane pół kadencji - zaznacza Mariusz Kamiński.

Minister wymienia sukcesy w polityce zagranicznej i krajowej, podkreśla prezydencką umiejętność łagodzenia sporów i konfliktów. Niestety jakoś tak złośliwie mało kto chce to dostrzec. Chodzi cały czas naburmuszony - mówi jeden z mieszkańców Warszawy. Jest obrażony na cały świat - zaznacza młoda mieszkanka stolicy. Na tego typu głosy minister też ma odpowiedź: Prezydent Kaczyński jest autentycznym człowiekiem. Nie jest wytworem PR-owców i nie mówi językiem, który mu ktoś dyktuje. Nie wszyscy politycy w Polsce mogą o sobie to powiedzieć

Rzeczywiście. Nie wszystkich stać na tak na tak autorskie podejście do rzeczywistości, aby prezydenta Gruzji Saakaszwilego nazwać Dżugaszwilim, Leo Beenhakkera uparcie zmieniać na Benhauera, a piłkarza Rogera Guerreiro przemianować na Pereiro. A to tylko mała próbka twórczych możliwości prezydenta.