Zarzut udziału w bójce przy użyciu niebezpiecznych narzędzi, postawiła dwóm pseudokibicom krakowska prokuratura - poinformował Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Jednym z oskarżonych jest Paweł M., ps. "Misiek", który kilka lat temu zranił nożem włoskiego piłkarza – Dino Baggio.

Do zajścia doszło 11 maja 2007 roku, na dwa dni przed wiosennymi derbami Cracovii z Wisłą. Dwie grupy mężczyzn - wśród których, według prokuratury, byli Paweł M. i drugi z oskarżonych Grzegorz Z. - zgromadziły się wtedy przed jednym z krakowskim hoteli.

Z okrzyków wynikało, że to byli kibice piłkarscy. W pewnym momencie członkowie jednej i drugiej grupy wyciągnęli maczety, pałki drewniane; rozpoczęła się bójka. Padły strzały, ale nie z broni palnej. Całe zajście trwało nie dłużej niż kilka minut. Po zakończeniu bójki rozbiegli się w różnych kierunkach - powiedział Janusz Hnatko.

"Miśkowi" ze względu na to, że działał w warunkach recydywy grozi do 12 lat pozbawienia wolności, zaś drugiemu mężczyźnie 8 lat.