Krakowscy policjanci zatrzymali 39-letniego Francuza, który w drugi dzień świąt brutalnie zgwałcił 37-letnią kobietę. Krakowianka poznała mężczyznę przez internet.

37-letnia mieszkanka Krakowa poznała Francuza kilka dni wcześniej na jednym z portali randkowych. Mężczyzna namówił ją do spotkania. Jak tłumaczył, właśnie przebywa w Polsce na wycieczce. Para umówiła się w mieszkaniu koleżanki kobiety w centrum Krakowa. Podczas spotkania mężczyzna groził kobiecie nożem, dusił ją i szarpał, a potem zgwałcił.   

37-latce udało się w pewnym momencie oswobodzić. Naga wybiegła z mieszkania. Dobiegła do najbliższego przystanku autobusowego na alei Mickiewicza. Pomogli jej przypadkowi przechodnie.

Policjanci szybko ustalili tożsamość gwałciciela. To 39-letni obywatel Francji, który rzeczywiście przebywał od kilku dni w Polsce. Po gwałciciel uciekł do Zakopanego, gdzie wynajął pokój w pensjonacie. Następnego dnia został zatrzymany przez krakowskich policjantów. Mężczyzna usłyszał zarzut gwałtu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

(mpw)