Kancelaria Prezydenta zaprzecza słowom Grzegorza Schetyny. Wicepremier stwierdził w Kontrapunkcie RMF FM i „Newsweeka”, że nie było prośby o wysłanie rządowego samolotu z Brukseli po prezydenta. Piotr Kownacki zapewnia jednak, że prośba o samolot była i twierdzi, że ma na to dowody.

Samolot nie wrócił z Brukseli po prezydenta, bo nikt o to nie prosił – twierdzi gość Kontrapunktu RMF FM i Newsweeka Grzegorz Schetyna. Jeżeli byłaby rozmowa, sugestia, pismo, że samolot powinien wrócić, nie byłoby z tym problemów - mówi wicepremier. Schetyna zapewnił, że Tomasz Arabski, który... czytaj więcej

Kownacki dysponuje korespondencją wymienioną z Kancelarią Premiera. O samolot Pałac Prezydencki zwracał się na piśmie. Na piśmie przyszła też odpowiedź. Mamy pismo z Kancelarii Premiera informujące, że od 14 do 16 października samolot musi przebywać w Brukseli i będzie niedostępny - mówi Kownacki reporterowi RMF FM:

Minister Kownacki na faktach jednak nie poprzestaje. Doświadczeni przestępcy wiedzą, że najlepszą metodą jest iść w zaparte - dodaje metaforycznie:

Dowody na poparcie swoich słów Kownacki ma opublikować w poniedziałek. Dokumenty wymienione między kancelariami mają być dostępne na stronie internetowej prezydenta.