Radio RMF ujawniło, że 1 lutego prezydent nie upubliczni raportu z weryfikacji WSI. Do tego dnia premier dopiero będzie mógł jedynie wyznaczyć termin sporządzenia dokumentu. Politycy z Kancelarii Prezydenta i rządu nie chcą mówić o błędzie.

Dopiero w połowie lutego prezydent ujawni raport z weryfikacji WSI – informacje RMF FM potwierdził minister Zbigniew Wassermann. 1 lutego premier Kaczyński będzie mógł jedynie wyznaczyć termin sporządzenia dokumentu. czytaj więcej

Prezydent powiedział, że 1 lutego jest pierwszym możliwym terminem. Ten raport zostanie podany do publicznej wiadomości zaczynając od pierwszego lutego. Nic się tutaj nie zmieniło - broni prezydenta szef jego Kancelarii Aleksander Szczygło.

Zamieszanie wokół daty opublikowania raportu WSI to nie pierwsza prezydencka wpadka. Wystarczy przypomnieć chęć poprawiania przez Aleksandra Szczygłę podpisanej już przez głowę państwa ustawy czy order dla generała Wojciecha Jaruzelskiego. Wtedy ówczesny szef kancelarii Andrzej Urbański, który nadzorował przyznawanie odznaczeń tłumaczył, że był to spisek starych pracowników Kancelarii. Reporterka RMF FM Agnieszka Burzyńska:

Wypowiedź pana prezydenta o możliwości została przyjęta jako wypowiedź o realnym wykonaniu. A to różnica właśnie na tym polega - dodaje minister koordynator specsłużb Zbigniew Wassermann.

Jeszcze tydzień temu prezydent mówił: Dokładny termin przypada na 1 lutego i tego dnia ten raport zostanie przekazany opinii publicznej:

Raport poznamy prawdopodobnie w połowie lutego.