Wstępna ocena wskazuje, że dane użytkowników portalu nasza-klasa.pl są należycie chronione - informuje Michał Serzycki, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Jednak na wszelki wypadek w siedzibie serwisu społecznościowego we Wrocławiu sprawdzą to inspektorzy GIODO. To my prosiliśmy o kontrolę - mówią RMF FM przedstawiciele nasza-klasa.pl.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych chce dmuchać na zimne. Zaznacza, że bezpieczeństwo danych osobowych zależy przede wszystkim od samych użytkowników serwisu. Serzycki zwraca uwagę na niebywałą lekkomyślność niektórych internautów, którzy zamieszczają swe dane w sieci.

Przed urzędem skarbowym nikt by nie podał takich informacji, bądź byłby bardzo oburzony, gdyby ktokolwiek domagał się takich informacji - podkreśla.

Eksperci ostrzegają przede wszystkim przed umieszczaniem na portalu zdjęć dzieci:

Kontrola w siedzibie serwisu społecznościowego rozpocznie się niezwłocznie. Jeśli zostaną wykryte jakieś nieprawidłowości, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zwróci się o ich usunięcie. Serzycki przekonuje, że jego celem nie jest zamykanie strony. Jak dodał, sam jest jego użytkownikiem.

Z twórcami serwisu i jego użytkownikami rozmawiała reporterka RMF FM Barbara Zielińska. Posłuchaj jej relacji:

Nasza-klasa.pl to obecnie jeden z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych w kraju. Na jego stronach zarejestrowanych jest już ponad sześć milionów użytkowników.