To wcale nie musi być związane z jakimkolwiek lobbingiem - tak Donald Tusk komentuje informację, że dwaj biznesmeni z branży hazardowej Ryszard Sobiesiak i Jan Kosek wpłacali pieniądze na kampanie konkretnych polityków PO. Skarbnik partii potwierdził w rozmowie z portalem gazeta.pl, że pieniądze trafiały do konkretnych osób - w tym Zbigniewa Chlebowskiego.

Dotychczas wiadomo było jedynie ogólnie, że biznesmeni z branży hazardowej - w tym znany z podsłuchów Centralnego Biura Antykorupcyjnego jako Rysio - wspierali finansowo Platformę Obywatelską.

Gdyby przejrzeć wszystkie osoby w Polsce, które wpłacały na kampanie polityczne wszystkich partii politycznych, to zobaczylibyśmy wszystkich wszędzie - komentuje najnowsze informacje Donald Tusk:

Przypomnijmy, że - gdy wybuchła afera hazardowa - Zbigniew Chlebowski zaprzeczał, jakoby Sobiesiak i Kosek wpłacali pieniądze na jego kampanię. Ani jeden, ani drugi nie wpłacali na moją kampanię - nawet symbolicznej złotówki - przekonywał:

W czwartek Sejm rozpocznie prace nad powołaniem komisji śledczej do spraw afery hazardowej. Projekty zgłosiły PO, PiS i Lewica.