W rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM Jarosław Kaczyński odpowiadał też na pytanie o ewentualny powrót Donalda Tuska do polskiej polityki: „Nie obawiam się w najmniejszym stopniu, ja nie wierzę w cudowne możliwości polityków i to mówię o wszystkich politykach” – powiedział prezes PiS.

Nikt nie jest cudotwórcą i są sytuacje, które jedni lepiej, inni gorzej potrafią wykorzystać, ale przede wszystkim jest sytuacja społeczna, sytuacja świadomości społecznej, sytuacja medialna i tutaj nie przecząc, że Donald Tusk ma, zupełnie w sferze retorycznej, pewne umiejętności, może nawet talenty, to nie zmieni sytuacji. Ona będzie zależała od innych czynników - powiedział były premier na antenie RMF FM.

CAŁA ROZMOWA KRZYSZTOFA ZIEMCA Z JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM

Odniósł się też do spekulacji które mówią, że po wyborach samorządowych miałby zostać premierem. Ja sobie zdaję sprawę, że za chwilę będę miał 70 lat. Oczywiście bywali dużo starsi politycy pełniący różne, wysokie funkcje; w tej chwili są na scenie światowej, dużo, dużo starsi, ale ja też wiem, że w Polsce takiej tradycji gerontokratycznej nie ma. (...)To nie znaczy, że ja się w tej chwili gdzieś wybieram, że chcę odchodzić, ale też uważam, że to iż ludzie o pokolenie ode mnie młodsi przejmują ster, czy już przejęli w wielu wypadkach stery, to jest zjawisko dobre - powiedział Kaczyński.

Na pytanie, czy po wyborach mógłby zostać premierem, odpowiedział:  Nie, nie rozpatruję tego - powiedział prezes PiS.