Prezydium Sejmu zdecydowało, że na jutro ściąga posłów na dodatkowe posiedzenie. Swe obrady Sejm rozpocznie o godz. 16. Posłowie zajmą się projektami uchwał autorstwa PiS oraz LPR o powołanie komisji śledczych dotyczących sektora bankowego.

Za zwołaniem dodatkowego posiedzenia opowiedział się tylko marszałek Marek Jurek. Bo choć podobno zwołane posiedzenie dotyczy bardzo ważnej rzeczy wicemarszałków z LPR i Samoobrony nie było.

Odnieśliśmy wrażenie, że pakt koalicyjny dąży do tego, aby naszymi rękoma, czyli siłami które nie są w pakcie, rozstrzygnąć negatywnie zwołanie Sejmu. A potem nas oskarżyć, że zamierzamy blokować podobno jakąś superważną ustawę dla Polski - mówił Bronisław Komorowski. I dlatego wicemarszałkowie z PO, PSL i SLD nie dali się wmanewrować w głosownie "przeciw" i wstrzymali się od głosu. Posłuchaj relacji reportera RMF Tomasza Skorego:

A jeszcze dziś po południu odbędzie się posiedzenie Konwentu Seniorów, który ma dyskutować na temat porządku obrad jutrzejszego posiedzenia Sejmu.

Przypomnijmy. 15 marca Komisja Nadzoru Bankowego ma ostatecznie wydać opinię na temat fuzji PKO SA i BPH.