Zmarł Janusz Szostak, dziennikarz śledczy i założyciel Fundacji na Tropie. Szostak zajmował się sprawą Iwony Wieczorek. Dziennikarz miał 64-lata, kilkanaście godzin przed śmiercią przekazał w mediach społecznościowych, że jest zakażony koronawirusem.

Fundacja na Tropie przekazała wiadomość o śmierci Janusza Szostaka kilkanaście godzin po tym, jak dziennikarz poinformował, że potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. "Covid nie odpuścił także mnie. Bardzo miła Ratowniczka z Błonia nie pozostawiła co do tego złudzeń" - napisał na Facebooku.

Fundacja na Tropie, której założycielem i prezesem był Szostak, zamieściła poruszający wpis w mediach społecznościowych: "Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że dzisiejszego dnia, po walce z chorobą, odszedł od nas Dobry Człowiek, Przyjaciel, Przewodnik wielu z nas, a zarazem prezes naszej Fundacji na Tropie, Janusz Szostak".


Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek

Szostak zajmował się dziennikarstwem śledczym. Wiele lat swojej kariery poświęcił sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Był autorem książek "Co się stało z Iwoną Wieczorek" i "Kto zabił Iwonę Wieczorek" oraz kilkunastu innych tytułów poświęconych tematyce dziennikarstwa śledczego.

Dziennikarz był również wydawcą lokalnego tygodnika "Express Sochaczewski", "Expressu Wieczornego" oraz redaktorem naczelnym magazynu kryminalnego "Reporter".