1200 osób zarejestrowało się w czasie pierwszych 12 godzin na stronie bilety.pzpn.pl, gdzie ruszyła internetowa rezerwacja polskiej puli biletów na piłkarskie mistrzostwa świata. Pierwsze zgłoszenie system przyjął dwie minuty po północy. Po pierwszym dniu zarejestrowanych było już 5 tysięcy.

W publicznej sprzedaży jest tylko 4200 biletów; to oznacza że na pewno będzie komputerowe losowanie na podstawie specjalnego algorytmu; być może będzie ono transmitowane przez telewizję.

Statystyczny kibic, który chce zobaczyć grupowe mecze Polaków ma 31 lat. Najczęściej rejestrowali się 25-latkowie; jest też zgłoszenie 7-latka, to najpewniej jednak rodzice, którzy chcieli zwiększyć swoje szanse. Najstarszy kibic zapisany pierwszego dnia ma 85 lat.

PZPN spodziewa się nawet 150 tysięcy chętnych i przypomina, że bilety można równocześnie kupować na stronie FIFA. Przed mistrzostwami świata do sprzedaży powinny także trafić wejściówki na nasze mecze z Ekwadorem i Kostaryką, które w ciemno kupowali kibice niemieccy.