Do trzech groźnych wypadków doszło dziś na autostradzie A4. Zablokowana jest między innymi trasa pomiędzy Gogolinem i Olszową na Opolszczyźnie. Rano samochód osobowy zderzył się z cysterną przewożącą niebezpieczne chemikalia. Uszkodzony został zawór zbiornika i doszło do wycieku - na szczęście niewielkiego. Niebezpieczna substancja jest przepompowywana.

Na czas tej operacji autostrada jest zamknięta w obu kierunkach, prace powinny zakończyć się około południa.

Policja wyznaczyła objazdy zamkniętego odcinka. Kierowcy jadący w stronę Katowic zjeżdżają z A4 na węźle Gogolin i kierują się na Strzelce Opolskie, jadący do Wrocławia opuszczają autostradę na węźle Olszowa, również jadąc przez Strzelce Opolskie.

Opolscy policjanci zalecają kierowcom jadącym z Katowic, aby zjeżdżali z A4 już w Gliwicach na drogę wojewódzką 408. Potem należy kierować się na drogę krajową 45, powrót na autostradę następuje na węźle Dąbrówka.

Oprócz opolskiego kierowcy mogą mieć problemy na śląskim odcinku autostrady A4. W Katowicach zablokowane są dwa pasy ruchu w stronę Krakowa. Najpierw zderzyły się tam dwa samochody, a w chwilę później uderzyło w nie trzecie auto. Ruch w stronę Krakowa odbywa się jednym pasem i poboczem.

Utrudnienia także na autostradzie w Gliwicach. Samochody zderzyły się w miejscu przebudowy drogi.