Minister sprawiedliwości Lech Kaczyński podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska zastępcy prokuratora okręgowego w Warszawie, Zbigniewa Goszczyńskiego.

W rozmowie z siecią RMF informację o zmianach w kierownictwie warszawskiej prokuratury potwierdziła rzeczniczka resortu, Barbara Mąkosa-Stepkowska. Według niej następcą zdymisjonowanego prokuratora będzie dotychczasowy prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście, Włodzimierz Ostaszewski:

Sam Goszczyński na razie nie wie o swoim odwołaniu. "Nie zostałem o tym oficjalnie poinformowany, nie wiem też dlaczego tak miałoby się stać" - mówił sieci RMF odwołany prokurator.

O Zbigniewie Goszczyńskim stało się głośno, gdy prasa opisała w jaki sposób stał się właścicielem luksusowego mieszkania w centrum Warszawy - zastępca prokuratora okręgowego miał wejść w jego posiadanie dzięki nadużyciu stanowiska. Prokurator twierdził, że w mieszkaniu przydzielonym przez prezydenta miasta będą zameldowane 3 osoby - członkowie jego rodziny. Tak się jednak nie stało. Mimo to prokurator Goszczyński zatrzymał apartament.

W tej sprawie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające.

00:00