Oślepiająca kierowców największa w Polsce wideoreklama zostanie rozebrana. Taką decyzję - po interwencji reportera RMF FM Pawła Świądra - podjął inspektor nadzoru budowlanego w Warszawie. Tablica o powierzchni 70 metrów kwadratowych stanęła bowiem przy Alei Krakowskiej nielegalnie.

Największy video-bilboard w Polsce sporym zagrożeniem dla kierowców. Ekran o powierzchni 75 metrów kwadratowych ustawiony tuż obok przejścia dla pieszych, przy Alei Krakowskiej w Warszawie, oślepia wyjeżdżających z miasta, a urzędnicy zachowują się tak, jakby mieli związane ręce. czytaj więcej

Inspektor nadzoru budowlanego wezwał właściciela nielegalnie ustawionej wideoreklamy do uzupełnienia dokumentacji. Tak się jednak nie stało. Z tego powodu wydano decyzję nakazującą rozbiórkę.

To, kiedy reklama zniknie z warszawskiej ulicy, zależy od jej właściciela, który może odwołać się od decyzji inspektora. Ma na to czternaście dni od momentu doręczenia postanowienia.

O tym, że reklama zagraża bezpieczeństwu – także pieszych, bo oślepia kierowców, warszawiacy przekonują się codziennie:

Po interwencjach naszego reportera właściciel reklamy zmniejszył natężenie światła na tablicy. Nie zmienia to jednak faktu, że billboard pojawił się nielegalnie.