Ferrero podjął decyzję o wycofaniu z brytyjskiego rynku Kinder Niespodzianki, a brytyjska Agencja Standardów Żywności (FSA) odradziła spożywania Kinder Niespodzianki. Powód? W pochodzącej z Belgii czekoladzie, wchodzącej w skład popularnego "jajka niespodzianki", wykryto salmonellę, zatruło się nią 63 dzieci. Większość z nich ma poniżej 5 lat.

Wycofane ze sprzedaży zostają produkty z datą ważności pomiędzy 14 lipca a 18 września 2022 roku. Reuters w swoim komunikacie podawał inne daty.

Jakie produkty wycofano z "niektórych rynków europejskich"?

Wiemy, że te produkty są popularne wśród dzieci, szczególnie przed Wielkanocą, więc zalecamy rodzicom i opiekunom sprawdzenie, czy jakikolwiek zakupiony przez nich produkt dotyczy tego wycofania - informuje Tina Potter z FSA cytowana przez Reuters.

Chodzi o Kinder Surprise 20g i Kinder Surprise 20g x 3 opakowania, a także Kinder Shokobons i Kinder Surprise Maxi 100g.

Polskie "jajka niespodzianki" bezpieczne

Decyzja dotyczy brytyjskiego rynku, jednak Ferrero Polska postanowiło część swojego asortymentu wycofać również z polskiego rynku.

Jak mówi Wirtualnej Polsce Beata Dziekanowska z Grupy Ferrero, "jajka niespodzianki" na polskim rynku są produkowane w Polsce, w fabryce w Belsku Dużym. Nie dotyczy ich więc prawdopodobne zagrożenie salmonellą w belgijskiej czekoladzie.

Jakie produkty zostaną wycofane z Polski?

Mimo że problem salmonelli w czekoladzie "jajek niespodzianek" nie dotyczy naszego kraju, Ferrero Polska podjął decyzję o wycofaniu z polskiego rynku kilku swoich produktów.

Cytat

W Polsce, w ramach środków ostrożności, podjęliśmy jednak decyzję o wycofaniu Kinder Niespodzianki Maxi 100g, Kinder Schokobons 46g, 125g, 200g oraz Kinder Maxi Mix Peluche 133g zawierających kinder Schokobons z datami przydatności do spożycia pomiędzy 14 lipca 2022 r. a 18 września 2022 r., które zostały wyprodukowane w fabryce Ferrero w Belgii
- informuje Beata Dziekanowska z Ferrero Polska.