"Służby na Lotnisku Chopina w Warszawie otrzymały informację o tym, że na pokładzie jednego z samolotów może być ładunek wybuchowy. Ewakuowano ponad 100 pasażerów" - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej Dagmara Bielec-Janas. Służby przeszukały maszynę, ale niczego nie znalazły. „To był fałszywy alarm” – przekazał późnym wieczorem Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie.

W niedzielę wieczorem na Lotnisku Chopina służby otrzymały informację, że na pokładzie jednego z samolotów może być ładunek wybuchowy. Maszyna do Warszawy leciała ze Stambułu.

Należy do tureckich linii Turkish Airlines - przekazała Dagmara Bielec-Janas, rzeczniczka prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. 

Polsatnews.pl pisze, że samolot około godz. 18 wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie. Maszynę służby miały skierować na boczne miejsce płyty postojowej.

Z samolotu ewakuowano ponad 100 osób - pasażerów i załogi.

Później do akcji wkroczyli pirotechnicy, którzy sprawdzili maszynę pod kątem bezpieczeństwa.

Wszczęto rutynowe procedury z związku z tym - przekazała rzeczniczka prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej Dagmara Bielec-Janas, dodając, iż z jej informacji wynika, że nie znaleziono wówczas żadnego niebezpiecznego przedmiotu, ładunku czy czegoś podobnego.

Wszystko zmierza ku temu, że był to anonimowy żart - poinformowała. Do samolotu wpuszczony został także pies, który sprawdził maszynę pod kątem substancji wybuchowych i niebezpiecznych.

Akcja na lotnisku zakończyła się po kilku godzinach. 

Nie znaleziono żadnej bomby - poinformował późnym wieczorem Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie.

Na szczęście był to fałszywy alarm, aczkolwiek jest to strasznie przykre, że w takiej sytuacji coviodowej, kiedy karetki, które mogłyby przydać się pacjentom, są zajęte - podkreślił rzecznik portu lotniczego, nawiązując do faktu, że przez ten "żart" trzeba było na Okęcie wysłać karetki, ponieważ taka jest procedura.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.

Usłyszycie tam relacje reporterów RMF FM, komentarze ekspertów, rozmowy z ciekawymi ludźmi, a do tego dobra muzyka.Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.