W ciągu kilku dni powstanie specjalny zespół, który wypracuje kompromis w sprawie zmian w emeryturach dla mundurowych. To efekt spotkania wicepremiera Grzegorza Schetyny i przedstawicieli związków zawodowych. Zespół ma wyznaczyć zakres tych zmian - powiedział naszej reporterce szef związku zawodowego policjantów Antoni Duda.

Wicepremier Schetyna podkreśla, że poszedł na ustępstwa i złagodził proponowane zmiany, jednak – zdaniem związkowców – to złagodzenie nie poszło wystarczająco daleko, a policjanci po 1 stycznia 2009 roku stracą prawo do emerytury po 15 latach pracy. Te założenia się nie zmieniły. Z wyjątkiem zmiany, jeśli chodzi o górną granicę wieku, praktycznie są takie same jak były - mówi reporterowi RMF FM Markowi Smółce szef związku zawodowego policjantów:

Według Antoniego Dudy, zmiany nie uwzględniają specyfiki pracy np. funkcjonariuszy pod przykryciem, czy antyterrorystów. A ustawa została napisana na kolanie. Duda liczy na dalsze ustępstwa. My to nazywamy spotkaniem ostatniej szansy. Jeżeli nie będzie chęci negocjacji, to rozpoczynamy realizację naszego planu, czyli protestów - ostrzegł Duda: