Ile zarabia starosta powiatu, jego zastępca i kierownicy poszczególnych działów i placówek podległych staroście - tego można dowiedzieć się z listy, którą wywieszono w siedzibie starostwa w Ełku na Mazurach.

Ełccy samorządowcy tłumaczą podjęcie tej nowatorskiej decyzji „otwarciem na społeczeństwo”: Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych dywagacji czy plotek, ile kto zarabia. Mieszkańcy będą też wiedzieli, ile samorządowcy zarabiają i jak wykonujemy swoje obowiązki służbowe w związku z wykonywanym zawodem - powiedział RMF Tomasz Andruszkiewicz, członek zarządu powiatu ełckiego.

Lista wzbudziła zrozumiałe zainteresowanie, ale zdania na jej temat zasadności jej opublikowania są mocno podzielone. Nie miałem ani jednego złego głosu ze strony mieszkańców, że to kogoś zbulwersowało - twierdzi Adam Puza, starosta ełcki.

Mieszkańcy, z którymi rozmawiał reporter RMF nie byli jednak tak zachwyceni: Najciekwasze jest to, że się podaje pobory, a nie podaje się tych 200 czy 300 % premii, Jestem zbulwersowana, że w kraju doszło do takich różnic płac - mówili. Według listy starosta ełcki zarabia 8630 złotych brutto, jego zastępca 7113 zł, a kierownicy działów i placówek po 3529 złotych.

11:00