Sąd Okręgowy w Łodzi skazał na dożywocie 19-letniego Rafała K,, oskarżonego o zabójstwo i zgwałcenie niespełna 15-letniej dziewczyny w Krośniewicach w województwie Łódzkim. Sąd zdecydował też, że Rafał K. będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie dopiero po 40 latach więzienia.

Wyrok jest zgodny z żądaniem prokuratury. Obrona chciała zmiany kwalifikacji prawnej na nieumyślne spowodowanie śmierci.

Do zbrodni doszło w maju. Jak ustalono, Paulina umówiła się z 19-latkiem na spacer w parku, ale do domu już nie wróciła. Policja najpierw zatrzymała Rafała K. Obnażone zwłoki nastolatki znaleziono dopiero po kilkunastu godzinach poszukiwań w zaroślach w parku.

Sekcja wykazała, że dziewczyna została zgwałcona, a przyczyną zgonu było uderzenie ręką w krtań, które spowodowało niewydolność oddechową. 19-latek przed sądem nie przyznał się do zabójstwa i gwałtu, a jedynie do nieumyślnego spowodowania śmierci dziewczyny.

Sprawa kilka miesięcy temu wstrząsnęła opinią publiczną. Okazało się, że mężczyzna kilka dni przed zabójstwem został skazany za gwałt na innej kobiecie na 2 lata i 3 miesiące więzienia. Wyszedł jednak z aresztu, bowiem sąd po wydaniu wyroku odstąpił od dalszego stosowania tymczasowego aresztowania.