Z powodu burz i wichur kolejną pracowitą noc mają za sobą strażacy. Na Mazowszu, Warmii, Mazurach i Podlasiu wyjeżdżali prawie 900 razy do usuwania powalonych drzew i zabezpieczania uszkodzonych budynków. Niestety prawdopodobnie jest kolejna, już czwarta ofiara nawałnic.

Wbrew zapowiedziom synoptyków, którzy na Podlasiu, Mazowszu i na Mazurach spodziewali się największych nawałnic, noc minęła dość spokojnie. Jak usłyszeliśmy w centrum koordynacji ratownictwa w Giżycku, co prawda wiatr wiał z prędkością ośmiu stopni w skali Beauforta, ale żeglarze zostali w... czytaj więcej

W miejscowość Warkałki w powiecie ostródzkim, najprawdopodobniej od wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru budynku. W wyniku tego pożaru zginęła jedna osoba; druga została ciężko ranna - powiedział reporterowi RMF FM Paweł Frątczak, rzecznik państwowej straży pożarnej.

Poszkodowani przez żywioł dostaną pomoc, a ich domy zostaną odbudowane - obiecał w Sieroniowicach w województwie opolskim premier Donald Tusk. Trąba powietrzna i nawałnice, jakie przeszły nad tym terenem wczoraj, wyrządziły ogromne szkody. czytaj więcej

W siedmiu wsiach na Opolszczyźnie, które najbardziej ucierpiały w piątkowej nawałnicy obowiązuje zakaz wjazdu dla osób postronnych. Na rogatkach tych miejscowości stoją policyjne patrole, które zawracają gapiów.

Trąby powietrzne nie są w Polsce nowym zjawiskiem - mówią meteorolodzy. Jak rozpoznać zagrożenie i gdzie się schronić pytał reporter RMF FM Marek Smółka: