Tysiące dziur pojawiło się po zimie na naszych drogach. Piszemy o tym od kilkunastu dni. Codziennie dostajemy od Was na Gorącą Linię RMF FM e-maile z informacjami o kolejnych wyrwach. Drogowcy twierdzą, że nie da się ich szybko załatać. Nieprawda. Udowodniliśmy, że wystarczy hasło: "minister przyjedzie". Tak było w przypadku krajowej "jedynki" w Toruniu. Choć nie tylko…

Co trzeba zrobić, by pozbyć się dziurawych ulic w okolicy? Reporterzy RMF FM udowadniają, że wystarczy telefon do urzędów odpowiedzialnych za stan dróg w regionie i magiczne słowa: "minister przyjedzie". Spróbujcie sami! Wystarczy wypełnić formularz.

W ubiegły wtorek Tomasz Fenske zadzwonił do Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu, przedstawił się jako urzędnik z resortu infrastruktury i zapowiedział, że jego przełożeni wybierają się do miasta z inspekcją. W czwartek lub piątek minister Grabarczyk lub podsekretarz stanu planuje zrobić objazd dróg krajowych w województwie mazowieckim i kujawsko-pomorskim. Zależy nam, żeby ten objazd wypadł w miarę korzystnie - zapowiedział.

Także urzędnikom zależało, aby inspekcja wypadła jak najlepiej. Puszczę swoich inspektorów, by sprawdzili, gdzie trzeba podłatać i podłatają (…) Do piątku powinno być wszystko uporządkowane - usłyszał nasz dziennikarz. I tym sposobem kierowcy doczekali się "załatanego" placu Rapackiego w ciągu krajowej "jedynki".

Zaznaczmy, że taki drogowy cud miał miejsce nie tylko w Kujawsko-Pomorskiem. Będziemy ujawniać, gdzie jeszcze słowa: "minister jedzie" mają magiczną moc.

Łatają śląskie drogi, by przed ministrem nie było "wtopy"

Macie informację, że minister Cezary Grabarczyk będzie wizytował m.in. Katowice w przyszłym tygodniu? - z takim "pytaniem-ostrzeżeniem" nasz reporter Piotr Glinkowski zadzwonił do zastępcy dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach. Urzędnik, rzecz jasna, spytał o trasę przejazdu i zapewnił, że z ich strony żadnej "wtopy" nie będzie: własnymi służbami uzupełnimy. Poprosił jednak, by uprzedzić także Chorzów, bo jedna z wymienionych przez naszego reportera ulic leży na granicy obu miast.

Piotr Glinkowski sprawdził, czy minister infrastruktury bez problemów przejedzie ulicami: Bocheńskiego, Chorzowską i Złotą. Okazuje się, że słowo urzędnika jest "święte": jak obiecali, tak zrobili - jezdnię naprawili.

Reporterka RMF FM Barbara Zielińska zadzwoniła z interwencją w sprawie Alei Wielkopolskich w Poznaniu. Urzędnik, z którym rozmawiała, twierdził, że ekipa remontowa ma w planach przejazd innymi ulicami. Jak się jednak okazało, Aleje Wielkopolskie również prędko znalazły się na remontowej liście…

Przypomnijmy, że we wtorek po interwencji reportera RMF FM Marcina Buczka udało się załatać jedną z wielu gigantycznych dziur na naszych drogach - ponad 20-centymetrowy uskok w poprzek drogi na krajowej "jedynce" w okolicy Dąbrowy Górniczej.

Jeśli w Twojej okolicy drogi są tak dziurawe, że pomóc może im tylko cud, zrób im zdjęcia, nakręć film i wyślij je na Gorącą Linię RMF FM.

RMF24.pl on Facebook