Będzie opóźnienie we wdrażaniu bonu turystycznego w wysokości 500 złotych na każde dziecko. Senat będzie chciał wprowadzić poprawki do ustawy w tej sprawie. Bon turystyczny będzie mógł być wykorzystany wyłącznie na wypoczynek w kraju.

Dziś zbiera się komisja senacka, która ma przygotować odpowiednie poprawki ws. bonu turystycznego. Chodzi m.in. o to, aby mogły z niego skorzystać nie tylko dzieci, ale też pracujący dorośli. Jutro i pojutrze nad ustawą ma pracować cały Senat. Kiedy senatorowie wprowadzą poprawki, ustawa wróci do Sejmu. Najbliższe posiedzenie zaplanowane jest 22 lipca.

W związku z tym, że trwa kampania wyborcza, w planach jest dodatkowe posiedzenie na Wiejskiej. Najprawdopodobniej będzie to początek przyszłego tygodnia. Nie można jednak również wykluczyć już najbliższego piątku. Oznaczałoby to, że jeszcze przed drugą turą wyborów, czyli przed 12 lipca ustawę ws. bonu turystycznego podpisze prezydent Andrzej Duda.

Rodzice będą mogli 500 złotych przeznaczyć na pobyt w hotelu w Polsce albo na opłacenie dziecku obozu. Bon będzie można wykorzystać do końca marca 2022 roku.

Bon turystyczny. Dla kogo 500 plus na wakacje?

Bon turystyczny o wartości 500 zł na dziecko przyznawany będzie niezależnie od poziomu dochodówSkorzysta z niego 6 mln dzieci. 

Z prezydenckiego projektu ustawy wynika, że rodzice dzieci niepełnosprawnych dostaną drugie 500 złotych, czyli w sumie 1 000 złotych.

Aby dostać Polski Bon Turystyczny rodzic będzie musiał wejść na stronę internetową Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i tam się zarejestrować. Dostanie wtedy kod do wykorzystania w hotelach na terenie Polski.

Bon będzie można wykorzystać u "operatora z katalogu bazy turystycznej". Trzeba będzie go przedstawić w trakcie rezerwacji lub w momencie zakwaterowania. 

Bon nie będzie podlegał wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze ani na inne środki wymiany.