Kiedy ruszą przygotowania do Euro 2012 w Warszawie? W samo południe mamy dowiedzieć się co stanie się z warszawskim stadionem X-lecia i jego kupcami. Swoje pomysły zaprezentuje nowa minister sportu i turystyki Elżbieta Jakubiak.

Już jednak wiadomo, były architekt Warszawy Michał Borowski, który od kilkunastu dni odpowiada w resorcie sportu za przygotowania do mistrzostw, ma unieważnić konkurs architektoniczny na nowy stadion, który został ogłoszony przez Centralny Ośrodek Sportu. Borowski chce także zrezygnować z rozbiórki stadionu X-lecia, bo to – jego zdaniem – zbyt kosztowne i czasochłonne. W zmian proponuje wybudowanie nowoczesnego stadionu obok reliktu PRL-u. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Pawła Świądra:

Jak sprawdził nasz reporter, na stadionie X-lecia wciąż kwitnie handel, ale w ograniczonej formie. Na koronie stadionu są jednak tylko pojedynczy handlarze, głównie obcokrajowcy. Kupcy nie wiedzą, co się z nimi stanie. Dopiero ma się dziś rozstrzygnąć. Ma być jakieś zebranie. Nic nam nie wiadomo w tej chwili. Sami nie wiemy co to będzie dalej - mówią RMF FM.