Prokuratura wykryła plany zabicia prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego oraz jego rodziny. Zamach planowali dwaj mężczyźni osadzeni w zakładzie karnym w Strzelcach Opolskich. Mieli już zorganizować broń, a zabójstwo chcieli zlecić osobie z zewnątrz.

Dwaj mężczyźni planowali zamach na prokuratora krajowego. Zorganizowali już nawet broń z tłumikiem i amunicję. 

Motywem była m.in. zemsta i obawa, że prokurator Bogdan Święczkowski może doprowadzić do skazania jednego z nich na karę dożywotniego więzienia.

Do sądu trafił już akt oskarżenia przeciwko przestępcom.

Reporter RMF FM Paweł Balinowski ustalił, że chodzi o Bogdana G. i Grzegorza P. - dwóch więźniów zakładu karnego w Strzelcach Opolskich, skazanych wcześniej za zabójstwa.

Będąc za kratami planowali zabicie prokuratora krajowego - chcieli tego dokonać rękami innych osób, przebywających na wolności.

Śledczy na razie nie ujawniają informacji dotyczących osób, które miały dokonać zabójstwa, można podejrzewać, że są one poszukiwane.

Akt oskarżenia skierowany do sądu obejmuje jeszcze dwie osoby - pracownika zakładu w Strzelcach Opolskich i mężczyznę z zewnątrz. Chodzi o korupcję. Nie mieli związku z planami zabójstwa, ale to badając ich sprawę śledczy wpadli na trop planowanego morderstwa Bogdana Święczkowskiego. 

Opracowanie: