"Widzę tu taki sam szacunek do polskiej ortografii, jak do Polaków i Polski" - napisała na Twitterze Róża Thun i opublikowała zdjęcie wysłanego do niej - przez Kancelarię Sejmu - zaproszenia na zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Na kopercie, w imieniu europosłanki zrobiono błąd ortograficzny. Sytuację skomentował dyrektor CIS Adam Grzegrzółka. "​Tego typu pomyłka nie powinna się zdarzyć" - napisał.

Polityk zamieściła zdjęcie koperty, w której było zaproszenie. W imieniu europosłanki zrobiono błąd. Napisano "Ruża" zamiast "Róża". 

Ókłony Pani Marszałek Elrzbieta Witek! Widzę tu taki sam szacunek do polskiej ortografii, jak do Polaków i Polski. Dziękuję, z zaproszenia nie skorzystam. @AndrzejDuda @elzbietawitek @KancelariaSejmu - napisała na Twitterze Róża Thun.

Sprawę skomentował szef Centrum Informacyjnego Sejmu Adam Grzegrzółka.

Tego typu pomyłka nie powinna się zdarzyć - ubolewamy, że doszło do tej niefortunnej literówki. Przygotowania do Zgromadzenia Narodowego idą pełną parą. To spore wyzwanie organizacyjne w niełatwym czasie pandemii. Być może zabrakło nieco koncentracji, należytej uwagi - napisał.