Dzisiaj mija siódma rocznica ataku na World Trade Center i Pentagon. 11 września to data, która zmieniła historię. Okazuje się jednak, że nie wszyscy pamiętają, kto stał za przeprowadzonymi zamachami. Tak przynajmniej wynika z przeprowadzonego sondażu. Badania objęły 17 krajów, w sumie 16 tysięcy osób.

Na pytanie, kto jest odpowiedzialny za atak, tylko 46 procent badanych wskazało Al-Kaidę. 15 procent oskarża rząd USA, a 7 procent Izrael. Okazuje się, że oficjalną wersję zdarzeń pod wątpliwość poddają „miejskie legendy” powtarzane na blogach internetowych.

Internauci wskazują na pewne zaskakujące fakty, które miały zwiastować atak. Chodzi o znaki ukryte w filmach... Okazuje się, że na przykład Neo, bohater słynnego „Matriksa” miał paszport ważny do 11 września 2001 roku. Z kolei Lisa z popularnego serialu "The Simpsons" pokazuje w jednym z odcinków broszurę o Nowym Yorku, kosztującą 9 dolarów. Te 9 dolarów wraz z obrazem wież WTC układa się w napis 9/11.

Wskazuje się też na inne podobne aluzje - choćby w serialu " Z Archiwum X" czy filmach: „Patriota”, „Traffic”, „Dzień Niepodległości”- wszystkie poprzedzające atak terrorystyczny o lata.