W Akademickim Centrum Klinicznym dojdzie do zmiany dyrektora – ustalił reporter RMF FM. Akademia Medyczna już szuka następcy Zbigniewa Krzywosińskiego, który pokieruje zadłużoną na 200 milionów złotych placówką. Ministerstwo Zdrowia postanowiło też wesprzeć szpital pokaźną sumą pieniędzy.

Suma, którą resort przekaże gdańskiej placówce będzie na pewno większa niż 10 mln zł. Mówi się, że może to być nawet 30 milionów. Pomoc nie jest jednak bezinteresowna. Szpital ma zobowiązać się w zamian do likwidacji czterech klinik.

Według zapewnień dyrekcji, pieniądze przeznaczone będą na leki w klinice hematologii dziecięcej, czyli na to, bez czego szpital obyć się nie może. Na pewno spłacona zostanie też część długów w aptekach, by nie było kłopotów z bieżącą dostawą medykamentów.

W szpitalu, na łóżkach w klinikach, leży ok. 500 – 600 pacjentów. Rektor Akademii Medycznej, do której należy szpital, ma nadzieję, że już w przyszłym tygodniu, dzięki pieniądzom z ministerstwa, praca w szpitalu wróci do normalnego rytmu.