To najtrudniejszy przeciwnik, z jakim przyszło jej się zmierzyć. W nocy Agata Mróz, siatkarka mistrzowskiej reprezentacji Polski, przeszła zabieg przeszczepu szpiku kostnego. Operacja odbyła się w Klinice Transplantologii Szpiku we Wrocławiu. Pacjentka czuje się dobrze - powiedział reporterowi RMF FM dr Krzysztof Kałwak, który przeprowadził zabieg.

Zabieg przeszczepu szpiku przebiegł bez problemów. Komórki od dawcy przyjechały z Niemiec tuż po północy, od razu rozpoczęło się ich przetaczanie. Około godz. 2 w nocy było już po wszystkim.

Doktor Krzysztof Kałwak, zaznaczył, że Mróz jest osłabiona po przejściu przed transfuzją kilku chemioterapii. Prof. Alicja Chybicka, szefowa kliniki, jest jak najlepszej myśli. W rozmowie z reporterem RMF FM podkreśliła, że komórki dawcy były zdrowe, a sama pacjentka, która od 17 roku życia walczy z rzadką chorobą szpiku kostnego, jest silna i zdeterminowana. Tej motywacji dodaje siatkarce na pewno mąż i córeczka, która urodziła się kilka miesięcy temu.

Teraz trzeba czekać. Najważniejsze okażą się najbliższe trzy tygodnie. W tym czasie organizm Agaty Mróz powinien przyjąć szpik i rozpocząć produkcję nowego. A to da szanse na całkowite cofnięcie się choroby.