O poranku na śląskich drogach panowały trudne warunki. W wielu miejscach utrzymywała się mgła, a jezdnia była oblodzona. W Knurowie na autostradzie A1 doszło do karambolu, w którym zderzyło się kilkanaście aut. Z kolei w Niegowonicach śmiertelnie została potrącona kobieta.

Na autostradzie A1 samochody zderzały się ze sobą w różnych miejscach na ok. 2-kilometrowym odcinku drogi. Wszystko zaczęło się od poślizgu jednego z aut, które uderzyło w bariery i stanęło na środku autostrady. Kierowcy innych samochodów zaczęli gwałtownie hamować i auta wpadały na siebie. Dwie ranne osoby zostały zabrane do szpitala.

Wcześniej do karambolu doszło w Zabrzu na Drogowej Trasie Średnicowej. Tam w jednym rejonie policja zanotowała 7 kolizji. Samochody na oblodzonym odcinku drogi zderzały się ze sobą lub wjeżdżały w bariery.

Do śmiertelnego wypadku doszło w Niegowonicach, niedaleko Zawiercia. Tam śmiertelnie została potrącona kobieta. Do wypadku doszło rano w gęstej mgle.

Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu w południowo-zachodniej i centralnej części kraju. Alerty obowiązują na terenie czterech województw. Według prognoz może tam spaść 10 cm śniegu, a lokalnie nawet 15 cm.

Alert pierwszego stopnia wydano dla południowo-wschodnich powiatów województwa dolnośląskiego, dla zachodnich powiatów województwa opolskiego, zachodniej części województwa łódzkiego i południowo-wschodniej województwa wielkopolskiego.

Opracowanie: